Trupi i pajetë i nëntetares 32-vjeçare, Zarife Hasanaj, e cila humbi jeten nga shpërthimi i një mine në Letoni mbërrin në atdhe mesditën e sotme.

Ministria e Mbrojtjes bën me dije se sot në orën 12.45 në bazen ajrore në Rinas do të organizohet ceremonia e pritjes se trupit të pajete të nentetares Zarife Hasanaj.

Nderkohë neser, më 10 Maj, ora 10 – 11.30 në hollin e Pallatit të Kongreseve do te zhvillohen homazhet për nder të efektives se FA dhe në 11.45 – 12.30 ceremonia shteterore me pjesëmarrjen e përfaqesuesve të larte të shtetit, po te Pallati i Kongresese.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*