Erërat e forta të pasdites së të dielës ia lanë vendin reshjeve të shiut, por sa do të zgjasë kjo situatë? Përgjigjen e japin meteorologët.

Sipas Meteoalb, edhe gjatë ditës së sotme (e hënë) situata me motin duket se do të vijojë e njëjtë, ku priten reshje shiu në të gjithë vendin, si dhe erë e fortë, ndërsa temperaturat do të shënojnë zbritje.

Referuar të njëjtit parashikim, gjatë kësaj jave pritet një rënie e temperaturave deri në 7°C.

  • foto galeri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*