Asnjë ndryshim, të paktën për momentin. Sipas asaj që është mësuar nga Calciomercato.com, Gennaro Gattuso do të mbetet në stolin e Milanit deri në fund të sezonit. Një takim vendimtar me Leonardo, Maldini dhe Gazidis, në fund të së cilës u vendos të mos ndryshojë teknikun  për katër sfidat e ardhshme të kampionatit. Federico Giunti, menaxher i te moshave, nuk konsiderohet profili i duhur për t’i dhënë goditje një ekipi që duhet të përpiqet të arrijë në Ligën e Kampionëve në këtë finale të sezonit. Edhe në rastin e kualifikimit për Evropën që numëron fatin e Gattuso është shkruar: në qershor do të thotë lamtumirë. Për sezonin e ardhshëm,  në gjurmët e Maurizio Sarrit.

Aleternativat në këtë moment janë Arsene Wenger dhe Eusebio Di Francesco, nëse Liga e Kampioneve nuk do të arrihet.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*