BBC ka zgjedhur disa prej fotografive më të bukura dhe domethënëse të marra nga lajmet nëpër botë për këtë javë.

Po t’i hidhni një sy do të shihni edhe një foto të AFP nga fotoreporteti, Gent Shkullaku. ‘Kjo është përzgjedhja jonë për disa nga fotot më të bukura në të gjithë botën për javën që sapo lamë pas,” shkruan prestigjozia BBC.

“Evropa vazhdon të përjetojë temperatura të larta. Këto çadra janë parë në Shqipëri, në një plazh në Durrës ku temperaturat arritën në 39C”, shkruan BBC.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*