Nga Agron Brataj

Një kroçerë e cila po lundronte mbrëmjen e djeshme në afërsi të gadishullit të Karaburunit ka kërkuar asistencë mjekësore pasi një udhëtare e moshës 68-vjeçare ishte në gjendje jo të mirë shëndetësore.

Kroçera Costa Victoria ka ndaluar në radën e portit të Vlorës. Ambulanca e spitalit rajonal të qytetit është afruar në një distancë rreth 1 milje nga porti Detar Vlorë.

Më pas kapiteni i portit bashkë me personelin e ndihmës së shpejtë kanë shkuar në bordin e kroçerës për të marrë të sëmurën në barrelë, duke bërë të mundur transportimin e saj drejt spitalit.

Gazetari Agron Brataj  raporton për Albania Times se  tashmë ajo ndodhet në gjendje të rënduar shëndetësore  në deklaratën  e fundit të mjekëve knfirmohet se pacientija ka kaluar në koma dhe ndodhet   nën kujdesin e tyre  në spitalit Rajonal  të Vlorës.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*