Të gjithë kemi dëshira të mëdha për të shpenzuar para, megjithatë sipas “Yourtango” njerëzit që u përkasin këtyre tre shenjave të horoskopit nuk ju dridhet dora fare.

Të lindurit në shenjën e Dashit e kanë si argëtim shpenzimin e parave. Dashi mund të shpenzojë shuma të mëdha parash për të marrë atë që do edhe në rastet kur nuk ia mban xhepi.  Duke qenë impulsivë shpesh ata marrin vendime  blerjesh sa hap e mbyll sytë. Gjithsesi shumë rrallë ndodh që të pendohen për atë që kanë blerë.

Luani

Të lindurit në këtë shenjë e adhurojnë luksin dhe shpenzojnë shumë para pa u menduar gjatë. Shpesh shpenzojnë edhe paratë që nuk i kanë, janë mësuar që të marrin shpesh hua.

Peshorja

Shpenzimi i parave është tundimi më i madh i Peshores. Ato shpesh e humbin mendjen dhe shpenzojnë shumë më shumë nga sa u mban xhepi. Kanë  tendencë që të shkojnë gjithnjë pas produkteve të shtrenjta.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*