Nga Agron Brataj

Takim midis Zyrtarit Kryesor të Futbollit të Juventusit dhe agjentit  të Argjentinasit . Numri 10 do të zbres në Torino nesër në mëngjes dhe do të flasë menjëherë me Sarrin

Juventus këto ditë luan në Londër, jo në Torino. Fabio Paratici është në kryeqytetin anglez ku po folet  me Jorge Antun, përfaqësuesin e Paulo Dybala. Shkëmbimi i madh i verës,

Dybala për Lukaku, pra bëhet gjithnjë e më i gjallë. Skeleti i aferave tani është i qartë: dy lojtarë që shkëmbejnë fanellat, me Lukakun që në Torino do të fitonte pak a shumë 9 milion, përfshirë bonuse, dhe Dybala që në Manchester nuk do të shkonte larg nga 10. Për të dy jeta e re, projekt i ri teknik, aventurë e re. [20:24,  Pengesa e fundit për mbylljen e kësaj marveshjeje , sic dihej prej ditësh, është vendimi i Paolo Dibalas pasi ai dëshiron të qëndroj te Juventusi por ditët e fundit ai ka kuptuar që nuk është në planet e trainerit Maurizio Sarri .

Ndoshta shumë i zhgënjyer Dybala Po e kupton se duhet tê ndryshoj skuadër për sezonin futbollistik që është gati të nis. Futbollisti Argjentinas në këto momente ndodhet ne fluturim nga Argentina për në Torino,ai do të zbres nesër në mengjes dhe do të shkoj të bisedoj menjeherë me Trainerin e ri të Juventusit
Nuk përjashtohet mundësia që Dybala të filoj stërvitjen me tashmë ish shokët e skuadrës pasi mbi të gjitha ai duhet të reflektoj nqs do të shkoj ose jo te United ose do të mari kohë.

Kjo është arsyeja pse sot nuk duhet të jetë dita vendimtare. Juve dhe United mund të bien dakord përfundimisht dhe ta bëjnë  një propozim të përshtatshëm per Dybala

Ndoshta edhe të plotësojë kërkesën e tij për fejesë. Ndërkohë, Lukaku është në Mançester duke pritur (dhe stërvitjen). Deri në ardhjen e Dybala në Itali në përcaktimin e mendimeve të tij  deri  atëherë asgjë nuk mund të zyrtarizohet.

Parashikimi më logjik,  në mënyrë të pashmangshme shikon fundjavën: në ato ditë do të kuptoni diçka më shumë, pa përjashtuar kthesat që për momentin duket se nuk kanë gjasa gjithsesi.Merkatua e Premier League mbyllet ditën e enjte në 8 gusht dhe surprizat e mëdha, kur bëhet fjalë për ditët e fundit të merkatos, janë gjithnjë në rendin e ditës.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*