Kryeministri Edi Rama ka mbledhur prej orës 9 deri ne oren 10:20 kryesinë e PS-së për të vendosur emrat e kandidatëve për kryetarë bashkie.

ELBASAN

1.Elbasan    Gledian Llatja
2.Belsh        Arif Tafani
3.Cërrik       Andi Salla
4.Gramsh    Klodian Taçe
5.Librazhd   Kastriot Gurra
6.Peqin         Saimir Hasalla?
7.Përrenjas   Nuri Belba

FIER
1.Fier               Armando Subashi
2.Lushnjë        Fatos Tushe?
3.Divjakë         Fredi Kokoneshi
4.Patos             Rajmonda Balilaj
5.Mallakastër  Qerim Ismaili
6.Roskovec      Majlinda Bufi

GJIROKASTËR

1.Gjirokastër    Flamur Golemi
2.Tepelenë       Tërmet Peçi
3.Këlcyrë          Klemend Ndoni
4.Libohovë       Luiza Mandi?
5.Memaliaj      E papërcaktuar
6.Përmet          Alma Hoxha
7.Dropull         Dhimitër Tola

SHKODËR

1.Shkodër                 Valdrin Pjetri
2.Fushë-Arrëz         Fran Tuçi
3.Malësi e Madhe Tonin Marinaj
4.Pukë                     Gjon Gjoni
5.Vau i Dejës          Mark Babani

DURRËS

1.Durrës        Valbona Sako
2.Krujë          Artur Bushi
3.Shijak        Elton Arbana

LEZHË

1.Lezhë           Pjerin Ndreu
2.Kurbin       Majlinda Cara
3.Mirditë       Ndrec Deda

BERAT

1.Berat                           Ervin Demo
2.Kuçovë                       Sybi Shehu
3.Poliçan                      Adriatik Zotkaj?
4.Skrapar                     Adriatik Mema
5.Ura Vajgurore         Juliana  Memaj

TIRANË

1.Tiranë                    Erjon Veliaj
2.Vorë                       Agim Kajmaku
3.Kamëz                   Rakip Suli
4.Kavajë                   Arben Rugia
5.Rrogozhinë           Shpati Kolgega

KORCË

1.Korçë                      Sotiraq Filo
2.Devoll                    E papërcaktuar
3.Kolonjë                 Erjon Isai
4.Maliq                    Gëzim Topçiu
5.Pogradec              Ilir Xhakolli
6.Pustec?

KUKËS

1.Has                    Adem Lala?
2.Kukës               Safet Gjici
3.Tropojë            Rexhë Biberaj

DIBËR

1.Bulqizë           Lefter Alla
2.Dibër              Dionis Imeraj
3.                         Klosllmi Hoxha
4.                         Matagron Malaj

VLORË

1.Vlorë                      Dritan Leli
2.Konispol               Shuaip Beqiri
3. Sarandë               Ardian Gurma
4. Selenicë?
5. Delvinë                 Majlinda Qilimi
6. Himarë                Jorgo Goro
7. Finiq                     Kristo Kiço

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*