Disa të shtëna me armë kanë tronditur Francën gjatë ditës së djeshme. Të shtënat me armë ndodhen në afërsi të stacionit të shërbimeve Ollioules.

Raportohet se tre persona kanë humbur jetën nga të shtënat me armë.

Polica ka thënë se dy nga viktimat ishin kalimtarë në vendin e ngjarjes. Grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe po merret me zbardhjet e plotë të rrethanave të ngjarjes së pazakontë.

Nga hetimet paraprake dyshohet se të shtënat me armë zjarri kanë qenë për larje hesapesh mes bandave.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*