• Miralem Pjanic, mesfushori i Juventusit, foli në Canal Plus për sezonin e tij, por gjithashtu edhe për të ardhmen e tij. Futbollisti i shkel syrin  Paris Saint-Germain, një nga klubet që do të donte ai sezonin e ardhshëm dhe nuk përjashtoi një lamtumirë me Zonjës e Vjetër. Këto  janë deklaratat e mesfushorit boshnjak.
  • “Në Ligën e Kampioneve mund të kishim bërë diçka më shumë, por Ajax ishte superior në dyja ndeshjet, “
  • “Unë kam luajtur në Itali për tetë vjet, jam në një klub të madh, të cilin e respektoj shumë, por në futboll gjithçka është e mundur,  atëherë do të shohim nëse do të ndodhë diçka “. Unë te Paris Saint-Germain? “PSG është një nga tetë klubet më të mëdha në Evropë, në Ligën e Kampionëve ata duan të shkojnë më tej se sa kanë bërë deri tani. Është një klub ku të gjithë do të dëshironin të shkonin, sepse ka një projekt sportiv, lojtarë të mëdhenj, PSG ka me të vërtetë mundësin për të fituar Ligën e Kampionëve.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*