Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Vlorës.

Sipas informacionit zyrtar të bluve të qytetit bëhet me dije se një 40-vjeçar nga fshati Kërkovë I Vlorës ka plagosur motrën e tij me thikë.

Bëhet gjithashtu me dije se 40-vjeçari me iniciale S.C. ka qënë nën efektin e pijeve alkoolike.

Ndërkohë që ende nuk bëhet e ditur gjendja shëndetësore e motrs së tij me iniciale A.C, agresori është shoqëruar në polici dhe kanë nisur proceduarat për arrestimin e tij.

Informacion paraprak:

Rreth orës 04:40, në fshatin Kërkovë të Vlorës, dyshohet se shtetasi S. C., rreth 40 vjeç, ka plagosur me mjet prerës “thikë” motrën e tij A.C.

Dyshohet se shtetasi S.C ka qenë nën efektin e pijeve alkoolike por po punohet për sqarimin e rrethanave.

Policia ka shoqëruar menjëherë shtetasin S.C dhe po vazhdojnë proçedurat e mëtejshme për arrestimin e tij.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*