Pogbai ka lënë të kuptoj  Manchester Unitedin se dëshiron të shkojëte Real Madrid: marrëveshja me merenguesin e arritur, 12 milionë në sezon. Paul Pogba deshiron ta mbyll përvojën e tij të dytë me fanellën e Manchester United. Siç raportohet nga edicioni i sotëm, mesfushori francez i ka thënë qartë udhëheqjes së Djajve të kuq se ai dëshiron të largohet. Destinacioni i tij i ardhshëm do të jetë Real Madridi i trajnuar nga Zidane, një ekip në të cilin beson se mund të konkurrojë për të fituar tituj kombëtare dhe ndërkombëtare. Marrëveshja ekonomike është arritur tashmë me merengues, që parashikon një angazhim prej 12 milion euro në sezon. Ish-Juventini shpreson se qartësia e tij mund të përshpejtojë operacionin dhe mund të shmangë atë që ka ndodhur në verën e vitit 2016, kur kalimi i tij nga Juventusi në anglit ishte një ndëshkim i vërtetë tregu. Në sezonin aktual, midis Premier Ligës, Kupës FA dhe Ligës së Kampionëve, Pogba ka mbledhur gjithsej 44 paraqitje dhe 16 gola.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*