Amabasada gjermane, britanike dhe ajo Italiane në Tiranë i ka bërë bërë thirrje organizatorëve të protestës së opozitës të shmangin përdorimin e eksplozivit

Në dëklaratën e tyre ata dënojnë aktet e dhunës në protestat e kaluara, ndërsa theksojnë se është përgjegjësi e drejtuesve të protestës të sigurojnë që demonstrimet të jenë të sigurta si për pjesëmarrësit ashtu dhe për banorët e tjerë Tiranës.

Deklarata e plotë e ambasadës gjermane:  

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*