Policia, RENEA dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë po zhvillojnë në këto momente një aksion te Komuna e Parisit në kryeqytet, me qëllim kapjen e një personi të shumëkërkuar. ky operacion policor po kryhet për llogari të një qarku tjetër të vendit, ndërsa priten të jepen detaje të reja për aksionin në fjalë

Blutë e kryeqytetit nuk kanë dhënë detaje për emrin e personit që pritet të arrestohet si dhe në tarracat e pallateve pranë Komunës së Parisit  janë vendosur disa efektivë policie të pajisur me snajpera.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*