Një tërmet me magnitudë 5.8 ballë, ka vrarë të paktën 38 njerëz dhe plagosur qindra, në lindje të Pakistanit, thanë autoritetet.

Epiqendra e tërmetit të së martës, ishte afër qytetit të Mirpur në Kashmir, në pjesën e administruar nga Pakistani, raporton BBC.

Ushtria e Pakistanit tha se ekipet e ndihmave po çojnë tenda, ushqim, ujë të pijshëm dhe furnizime mjekësore në zonat më të prekura.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*