Aktori i mirënjohur Neritan Liçaj është përlotur paraditen e sotme ndërkohë që qëndronte përballë godinës së Teatrit Kombëtar i cili sot është rrethuar nga forca të shumta policie. Ai ka mbajtur në dorë edhe një letër ku shkruan ‘Unë jam teatri’.

Mësymja e sotshme e Policisë së Shtetit në Teatrin Kombëtar ka degjeneruar në dhunë e përplasje mes këtyre të fundit dhe artistëve e mbështetësve që nuk duan që ky teatër të shembet.

Përpos dhunës, revoltës shumë prej artistëve janë përlotur para godinës së Teatrit Kombëtar.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*