Pjesa e parë mes Atalantës dhe Sasuolos, kishte 2 gola, por kishte dhe një sherr masiv, i cili ka pushtuar fushën për 4 minuta.

Në fundin e pjesës së parë, ka qenë Berardi, ai që ka nisur gjithçka, duke goditur një kundrështar me kokë. Aty pothuajse janë përfshirë të gjithë lojtarët, të cilët kanë qenë pjesë e këtij sherri.

Kanë ndërhyrë pjesëtarët e stafit dhe arbitrat, për të qetësuar disi gjakrat. Ndërkaq i vetmi që u ndëshkua me të kuq, ishte Domeniko Berardi.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*