Kreu i Partisë Demokratike ka reaguar ditën e sotme nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Twitter, për sulmet që ndodhën ditën e sotme në SHBA.

Thellësisht i tronditur Basha shkruan se jo vetëm ai por dhe gjithë shqiptarët luten për viktimat dhe familjet e tyre.

Ndërkaq, kujtojmë që ditën e sotme në SHBA knaë ndodhur njëras pas tjetrës 2 sulme me armë të cilat kanë tronditur opinionin publik.

Për shkak të sulmeve kanë mbetur të vdekur dhe të plagosur dhjetra persona.

Basha në Twitter:

Tronditur thellësisht nga sulmet frikacake dhe humbja e jetës së pafajshme në El Paso dhe Ohio. Mendimet dhe lutjet e mia janë me familjet e viktimave dhe të plagosurve. Shqiptarët në të gjithë botën qëndrojnë pranë miqve tanë amerikanë dhe ne lutemi për familjet dhe të dashurit e tyre.

Lulzim Basha@lulzimbasha_al

Deeply shocked by the cowardly attacks and the loss of innocent lives in El Paso and Ohio. My thoughts and prayers are with the families of the victims and the wounded. Albanians worldwide stand by our American friends and we pray for their families and their loved ones.

See Lulzim Basha’s other Tweets

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*