Brazil-Peru do të jetë finalja e Kupës së Amerikës për këtë edicion. Kili humbi në gjysmëfinale me rezultatin e thellë dhe të papritur 3-0 përballë surprizës Peru, që nuk shikohej si favorite.

Golin e parë për Perunë e shënoi Flores në minutën e 21, të dytin Youtun në minutën e 38 pas një gabimi të portierit, ndërsa për të vulosur rezultatin mendoi Gallese duke siguruar biletën për në finalen e madhe.

Ndeshja për vendin e tretë mes Argjentinës dhe Kili do të luhet me datë 6 korrik në orën 21:00, ndërsa finalja me datën 7 korrik në orën 22:00.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*