Disa protestues dhe efektivë policie kanë mbetur të plagosur nga shpërthimi i mjeteve piroteknike në protestën e opozitës.

Në radhët e protestuesve, i riu E.P 29 vjeç nga Fieri me plagë në këmbën e majtë u pa ndërsa vendosej në ambulancë.

Protestuesit thanë se u qëllua me plumb.

Në radhët e policisë, Ministri i Brendshëm Lleshaj tha se janë 7 efektivë të plagosur.

Albania Times  ka mësuar emrat e 5 prej tyre. Bëhet fjalë për shtetasit:

-A. Ç 31 vjeç, i lënduar në kokë afër syrit

-E. Braha 32 vjeç, i lënduar në shpatull

-I.A, 23 vjeç

-Gj.Gj, 26 vjeç

-Zh. B, 37 vjeç

Ndiqni hap pas hapi cfare ndodh me protesten ne Gazeta Albania Times.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*