Max Allegri është  parë  shumë i nervozuar  gjatë bisedes  që pati  në  studio për  analizen  e ndeshjes përball Interit . Një javë pas mbërritjes së titullit të tetë të radhës, duke mundur Fiorentinën në shtëpi, bianconeri kenaq  me barazimin në San Siro, duke reaguar në pjesën e dytë pasi pjesa  e parë  ishte zhgënjyese dhe u mbyll në  disavantazh  me një gol të  Nainggolan. Cristiano Ronaldo i vendosi gjërat mirë, por Allegri ishte protagonist i një grindjeje të ndezur me opinionistin e Sky Sport, Daniele Adani, i cili u rikthye në eliminimin e Juventusit nga Liga e Kampionëve: “Ju vetëm dini të kritikoni – shpërthimi e teknikut nga Livorno – Në Milano kam vënë tre medianë, të gjithë për të më dhënë disa katenacciaro,ne fituam kampionatin. Për të qenë një trajner nuk është të ulesh dhe të bësh plane, të lexoshlibra dhe të bësh shumë teori. libra dhe ju  dini për futbollin ne Ju jeni duke folur dhe nuk dini asgjë, ju nuk jeni trajnerë “. “Ju i lexoni librat dhe nuk kuptoni asgjë për futbollin,   tha Allegri pasi Adani u përpoq ta ndërpresë atë – tani do të flas une dheti mbyll gojen. ” “Mbylleni, i thoni vëllait tuaj, nëse doni të flisni për teoritë e basketbollit”, u përgjigj mbrojtësi i Interit, para se Allegri të largohej nga studio.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*