Vdekja e futbollistes shqiptare Florijana Ismaili vazhdon të jetë mister. Ajo u gjet e mbytur në ujërat e Komos në Itali. Trupi i pajetë i 24-vjeçares u gjet disa metra në thellësi të liqenit.

Sipas prokurorit të Comos, Nicola Piacente, Ismaili nuk ka pësuar

atak në zemër, ashtu siç është dyshuar dhe raportuar deri tani nga mediat.

Raporti i parë mjekësor tregon se futbollistja kishte konsumuar shumë ushqime para se të vdiste. “Ka të ngjarë që kjo të ketë ndikuar në vdekjen e papritur të futbollistes”-thuhet në raport. Rezultatet e plota të autopsisë së shqiptares do të dalin në dritë pas një muaji.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*