8 familje në lagjen Pavarësia probleme me përmbytjet. Ujërat e zeza u përmbysin banesat.

Rrugët e Vlorës janë përmbytur paraditen e sotme si pasojë e rinisjes së reshjeve të shiut. Siç shihet edhe nga pamjet, uji ka vërshuar në rrugë duke përmbytur edhe makinat e parkuara.

Deri më tani nuk raportohet për dëme të rënda, ndërsa ekipet e punës ndodhen në terren dhe po punojnë për rikthimin në normalitet të rrugëve.

Biblioteka e qytetit, përmbytet oborri. Hidhet rënë për të bllokuar hyrjen e ujit brenda

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*