Rubrika historia e vlores nga Ergys Alushi

Vlora ndodhet nën tmerrin e një krize ekonomike që nuk ka qenë kurrë më parë.
Pronarët, tregtarët e katundarët i sheh me fytyra të pikëlluara dhe bëjnë të njëjtën pyetje “Si do na vej halli?”
Megjithë krizën e madhe, vlonjatët që nga më I pasuri e deri më I varfëri I kanë paguar detyrimet në shtet.

Por ministria e financave është përsëri e pakënaqur me shumën e mbledhur dhe I ka urdhëruar punonjësit e saj në Vlorë që të shtojnë kontrollet të shoqëruar edhe me policë nga mbrapa.

“Vlora, priste një sjellje më bujare e më t’urtë prej zotit Ministër të Financavet, dhe në qoftë se zotit Kol Thaçi i mungon një simpathi për Vlorën, atë-herë, kemi arrësye t’i drejtojemi z.Kryeministër dhe shokvet e tij në Kabinet, të cilët e dinë gjëndjen e vëndit, që të mos i lënë vlonjatët të mbyten në këtë kohë të krizit”

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*