Dora e rëndë e komisionit disiplinor të Uefa kundër Neymar, i skualifikuar për tre raunde nisurë nga  fyerjet me të cilat Neymar  komentoi mbi vendimet e arbitrazhit në ndeshjen midis Paris Saint Germain dhe Manchester United, kthimi i raundit të Ligës së Kampionëve në 6-16 marsin e kaluar që solli eliminimin e francezëve.

Kampioni brazilian, ndodhen  në tribun për shkak të një dëmtimi, kishte hedhur dyshime  kryesisht mbi penalltin e akorduar  kundër PSG nga  gjyqtari Damir Skomina për të dhënë dënimin e 3-1 përfundimtar të bërë nga Rashford në rimëkëmbje të plotë me rekomandimin e Varit të drejtuar nga italian Massimiliano Irrati një top ikapur me  dorë nga Kimpembe, një dënim që sanksionoi eliminimin e PSG. “Kjo është një turp,” shkruante Neymar, duke postuar imazhin e kapjes së topit me dorë nga  Kimpembe në Instagram, duke vënë katër persona që nuk e kuptojnë futbollin për të kontrolluar imazhet, por nuk ekziston! nga prapa? Por vaff … “. Uefa nuk e fali talentin e “Brazilian” dhe e ndëshkoi atë me tre ndeshje   skualifikimi për t’u shërbyer në garën e ardhshme evropiane në të cilën do të marrë pjesë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*