Të paktën 7 persona humbën jetën ditën e sotme në Spanjë, pasi një helikopter u përplas me një avion të lehtë.

Aksidenti ajror ndodhi në ishullin Majorka të Spanjës, ndërsa sipas mediave të huaja, dy prej viktimave ishin nga 18-vjeç.

Në bordin e helikopterit ndodheshin 5 të rritur dhe dy të mitur, ndërsa në avionin e lehtë ndodheshin dy persona.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*