TIRANË

Albin Kurti fillon vizitën e parë të tij zyrtare jashtë vendit si kryeministër i Kosovës. Takimi i parë i tij zyrtar fillon me Edi Ramën, kryeministër i Shqipërisë.

Ai u prit me ceremoni mirseardhje në Pallatin e Brigadave në Tiranë. Më pas ata do të kenë një konferencë të përbashkët për shtyp.

Kurti do të qëndrojë deri në mesditë ku do të takojë figura të tjera të larta të politikës shqiptare si Presidentin Ilir Meta, kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi apo kreun e PD Lulzim Bashën apo kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliajn.

Agjenda e Albin Kurtit:

Kryeministri Albin Kurti takim me kryeministrin, Edi Rama.

Vendi Pallati i Brigadave, ora 09:00

10:10- Konferencë e përbashkët për media e kryeministrit Albin Kurti dhe kryeministrit Edi Rama.

Kryeministri Albin Kurti takim me kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi.

Vendi: Kuvendi i Republikës së Shqipërisë, ora 10:45

Kryeministri Albin Kurti takim me presidenti, Ilir Meta.

Vendi: Presidenca e Republikës së Shqipërisë, ora 11:20

Kryeministri Albin Kurti takim me kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Ceremonia e dhënies së “Çelësit të Tiranës” për Kryeministrin Kurti.

Vendi: Bashkia e Tiranës, ora 11:55

Kryeministri Albin Kurti takim me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Vendi: Selia e PD-së, ora 12:20

foto galeri

foto galeri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*