Pas vdekjes së babait, Fatjoni 13 vjeç, Lionda 8 vjeçe, Klesa 11 vjeçe dhe Mislimi 2 vjeç janë në mëshirë të fatit. Fëmijët duhet të ecin çdo ditë 2 orë për të shkuar në shkollë.

Te rrezikuar nga rruga e vështirë e cila ndodhet në shpat mali, si edhe nga kafshët e egra që janë në pyll; për ta jeta është një sfidë e cila po i mposht.

Familja ndodhet në kushte të mjerueshme dhe në varfëri ekstreme në fshatin Tejmollë në qarkun e Kukësit. Të braktisur dhe të izoluar nga çdo gjë, familja ka nevojë urgjente për ndihmën tonë. Nisim fushatën për një shtëpi të re për të strehuar katër fëmijët dhe Shkurten, e cila dhe ajo është azmatike e ka nevojë për mjekim.

Të bëhemi bashkë të gjithë për t’ja lehtësuar sadopak dhimbjen!

Një share/shpërdarje e këtij postimi ndihmon më shumë se mund ta mendoni.

GoFundMe: https://www.gofundme.com/fundjavendryshealbania

PayPal & Credit Cards:  https://ffn.al/en/donate-2/

Numrat e llogarisë :
Fondacioni Fundjavë Ndryshe
Raiffeisen Bank

SWIFT CODE – SGSBALTX

0011184027 – ALL – AL76202110130000000011184027
0021184027 -EUR – AL61202110130000000021184027
0031184027 -USD – AL46202110130000000031184027

“Bamirësia nuk të varfëron”
#fundjavendryshe

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*