• Benfica është e dyta në renditje me pikë të barabarta me Porto-n (dhe në -3 nga riformatimi i Famaliçao), por humbja  në Lisbonë kundër rivalëve të saj historikë më 24 gusht tronditi mjedisin dhe që nga atëherë polemika nuk është ndalur. Një mbi të gjitha: pse skuadra nuk shkon për tërheqje para ndeshjes ? Tekniku Bruno Lage u përgjigj në këtë mënyrë. “Ka një shtetrrethim. Lojtarët e futbollit veshin një byzylyk elektronik të kontrollit të gjumit, kështu që ne u japim atyre mundësinë që të jenë në shtëpi me dyshekun dhe jastëkun e tyre. Të nesërmen ne e shohim njëri-tjetrin në mëngjes dhe përjashtimi i vetëm është për ndeshjet pas angazhimeve me ekipet kombëtare “. Lage e shpjegon këtë për shkak të zgjedhjes së tij: “Ka trajnerë që lejojnë lojtarët të pinë një gotë verë në prag të ndeshjes . Atëherë mbase ka një got dhe nuk ka kafe brenda, por pihet pije alkoolike. Kështu që ndoshta ata pinë dy gota verë dhe një uiski, por ato janë në tërheqje … E vërteta është se fitohet dhe humbet brenda  në fushë, dhe  jo jashtë  saj

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*