Blenë sufllaqe, sanduiç, paguan postera, hodhën lekë” në fushatë dhe pas fitores kërkuan poste dhe tendera për “lekët që hodhën”!
Këta janë kategoria, të cilët kanë 8 vite që ja kanë zënë frymën PS, e kanë shpërfyturuar dhe ditë pas dite e zhveshën nga idealizmi dhe vetitë e mira.
Këta janë kategoria, të cilët u pasuruan në këmbim të “lekëve që hodhën” në fushatë dhe që presin fushatën e radhës për të riblerë varfërinë e pagës apo papunësisë së qindra socialistëve, për të riblerë “kontributet”, për të qëndruar përsëri në piste dhe mes tenderave!
Shefa ish shefa që po bëjnë të pamundurën për tu rikëthyer në në posicionet e tyre të mëparshme  pasi ja ndien lezetin të pasurohesh me dy vjet Shef.
Historia vazhdon….

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*