Kulturë

KINEMATOGRAFIA NË ZI, NDAHET NGA JETA REGJISORI I NJOHUR I ‘ROMEO & ZHULIETE’

KINEMATOGRAFIA NË ZI, NDAHET NGA JETA REGJISORI I NJOHUR I ‘ROMEO & ZHULIETE’

Ka ndërruar jetë paraditen e kësaj të shtune në banesën e tij në Romë, regjisori[Read More…]

Holanda fiton Eurovizion 2019, Shqipëria renditet në vend të 18-të

Holanda fiton Eurovizion 2019, Shqipëria renditet në vend të 18-të

TEL AVIV Holanda është fituese e Eurovizion 2019. Duncan Laurence, më këngën ‘Arcade’ dërgon në[Read More…]

LUNGOMARE ON FEST 10 MAJ ORA 20-00  VLORE

LUNGOMARE ON FEST 10 MAJ ORA 20-00 VLORE

Bashkia Vlorë cel sezonin turistik më datë 10 Maj ora 20/00 në sheshin  Lungomare me[Read More…]

Del libri kushtuar ish futbollistit të “Flamurtarit” Vasil Ruci.

Del libri kushtuar ish futbollistit të “Flamurtarit” Vasil Ruci.

Del libri kushtuar ish futbollistit të “Flamurtarit” Vasil Ruci do ta gjeni në librari “Endri”[Read More…]

Art&Dance Festival, Suksesi i gjimnazistëve të talentuar.

Art&Dance Festival, Suksesi i gjimnazistëve të talentuar.

Nga Agron Brataj Tradita e kulturës dhe promovimi i talenteve në zhanrin e kërcimit dhe[Read More…]