Nga Ergus Alushi
Çfarë po ndodh?!
Rama dërgon investime në Vlorë, këta poshtë e kanë mendjen si t’ia fusin njëri tjetrit.
Thurrin intriga
Ndahen me grupe
Nuk flasin me njëri tjetrin
U ështe ngritur mendja të gjithëve për deputet.
Thashethemet janë institucioni i pushtetshëm në të gjithë historinë!
Ndaj dhe na kanë përdorur duke parë sesi përçahemi!
Na kanë përdorur për ekperimente politike dhe ekonomike.
Sepse, mes nesh mungon fryma
Nuk bëjmë dot Lobing, as politik dhe as ekonomik.
Lajkatosemi në fb e në publik për servilizëm provincial, duke mburrur njerez që as nuk i njihnin deri dje dhe që do t’i harrojnë shumë shpejt nesër!
Nga ana tjeter vazhdojmë të mbajmë rekordin e letrave, mesazheve dhe numrave anonim.
Histori që përsëritet në Vlorë.
Që nga dita e krijimit të shtetit shqiptar e deri në ditët e sotme.
Historia vazhdon…

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*