Një çift shqiptarësh u arrestua në Itali, nën akuzën e trafikut të drogës. Burri dhe gruaja u përgjuan në stacionin hekurudhor Monfacone nga policia e Isontine.

Gjatë kontrollit, burrit iu gjet kokainë. Po ashtu, gjatë kontrollit u sekuestrua marijuanë dhe mjete të tjera për paketim të lëndëve narkotike, shkruajnë mediat italiane.

Po ashtu, masë sigurie u mor edhe për gruan e tij 23 vjeçe. Kjo e fundit ndodhet në burgun Coroneo në Trieste.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*