Brazili është vendi i dytë në botë më i goditur nga koronavirusi, që prej fillimit të shpërthimit.  Ndërkohë që në këtë vend çdo janë konfirmuar mbi 20  mijë raste të reja dhe mijëra të vdekur, tashmë numri i përgjithshëm i rasteve pacientëve të infektuar ka shkuar në 960,309, afro 1  milionë të infektuar që prej fillimit të pandemisë.

Kjo pasi edhe ditën e sotme janë konfirmuar 32.198 raste të reja nga Ministria e Shëndetësisë  në Brazil.

Ndërkohë në 24 orët e fundit  janë regjistruar të paktën  1.269 viktima duke e çuar në 46,665 numrin total të të vdekurëve nga koronavirusi në Brazil.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*