Shkrirja e Prokurorisë për Krime të Rënda për shkak të krijimit të Strukturës së Posaçme Antikorrupsion ka sjellë transferimin e shumë prokurorëve në akuza të tjera.

Tre ditë nga përfundimi i misionit, në Prokurorinë për Krime të Rënda ka zbarkuar Kryprokurori i Ri i Përgjithshëm, Olsian Çela, i cili ka takuar dhe falendëruar nga afër prokurorët që nuk mundën të jenë pjesë e SPAK, por që kanë dhënë kontribut të vyer ndër vite, duke hetuar dosjet më të nxehta dhe më të bujshme.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*