Ndërhyrja e kalimtarëve të rastit ka arritur të shmangë një tragjedi që mund të kishte përmasa të mëdha në Sidnej.

Ata kanë arritur të ndalojnë një person tepër të rrezikshëm me mjete rrethanore ndërkohë që i dyshuari  doli nëpër rrugët e qytetit dhe goditi një grua me thikë duke bërtitur “Allahu Akbar”.

Kalimtarë të rastit u panë t’i afrohen gruas duke u mbrojtur me thika ndërsa agresori në mënyrë krejt të çuditshme vazhdonte të bërtiste “Allahu Akbar” e të kërkonte ta qëllonin për ti shkaktuar vdekjen aty.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*