Arsenali vazhdon të marshojë drejt titullit kampion, trofe që mungon në klub prej vitit 2014. Mikel Arteta po bën një punë të mrekullueshme, skuadra e tij luan bukur, lufton, argëton tifozët dhe dominon kundërshtarët.

Sot erdhi suksesi 3-2 ndaj Manchester United në “Emirates”, rezultat që u jep fund shpresave të “Djajve të Kuq” për titullin kampion, ndërkohë që Arsenali e mbylli fazën e parë me 50 pikë, rekord absolut i klubit londinez.

Trajneri Arteta e shijoi në maksimum performacën fantastike të djemve të tij, teksa pas ndeshjes u shpreh: “Emocione të mëdha, shumë pasion dhe pafund kualitet. Të arrish të luash në këtë mënyrë gjatë gjithë ndeshjes përballë një rivali si United, është thjesht e pabesueshme.

Ishim të qetë dhe të vendosur në aspektin mendor dhe emocional. I menaxhuam shumë mirë momente të ndryshme të ndeshjes. Kemi bërë të njëjta gjëra që bëjmë gjithmonë, besuam gjithmonë te vetja dhe në fund ia dolëm të fitonim.Kishte raste kur topi nuk donte të futej në rrjetë, por ne nuk u dorëzuam kurrë dhe e merituam fitoren. Titulli? Kemi kundërshtarë që janë mësuar me fitore më shumë se ne. Rruga drejt titullit është ende e gjatë”, u shpreh spanjolli.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*