Çfarë sjell kjo javë për ju? Cila do të jetë shenja më e favorizuar dhe si do të shkojnë planet tuaja. Lexoni parashikimin për 12 shenjat e zodiakut nga astrologu i njohur Jorgo Pulla.
Parashikimi javor 23/09/18 – 29/09/18

DASHI
Të përgjithshmet: Kërkesat janë të shumta këtë javë për shenjën tuaj me Hënën e re ne Peshore që do të ndodhë me ju në 28 dhe do ju duhet të përpiqeni pak më shumë për të realizuar planet tuaja. Gjatë gjithë këtij presioni, është mirë që të gjeni kohë për pushim dhe relaksim, sepse nuk do të jetë e lehtë të grindeni me njerëzit që ju rrethojnë. Gjithashtu shikoni fushën e komunikimit sepse nxeheni shpejt.

Parashikimet në dashuri: Në dashuri, ditët më të mira do të jenë në fillim të javës që Dielli ne Peshore me date 23 Shtator në shenjën e dashuris ndez flakën dhe rrit dashurin seriozitetin. Kompromisi mund të mos jetë në fjalorin tuaj, por këto ditë janë të nevojshme për të ruajtur ekuilibrin. Dëgjoni ato që ka për të thënë parneri juaj dhe mos hyni në një pozitë të mbrojtjes nga egoizmi.
Parashikimet profesionale: Në punën tuaj do të ishte më mirë për të planifikuar detyrimet tuaja dhe për të përmbushur detyrat që ju janë caktuar. Ka një shqetësim brenda jush që e tregoni edhe në punën tuaj. Mos lejoni që faktorët e jashtëm të ndikojnë në ju dhe t’ju shpërqendrojnë. Me të njëjtën maturim duhet të përballeni me financat tuaja. Shpenzimet e panevojshme janë shumë dhe ju çojnë në një rrugëdalje.

DEMI
Të përgjithshmet: Kjo javë fillon me Diellin ne Peshore si dhe me Henen e re ne Peshore me date 28/9i kërkon nerva të forta dhe absorbon energji të mjaftueshme. Pra, sigurohuni që të gjeni mënyra për të forcuar veten dhe për të mbajtur qetësinë tuaj aty ku është e nevojshme. Mos hyni në konflikte me njerëzit rreth jush dhe sidomos me ata në mjedisin tuaj të menjëhershëm. E vërteta është se jeni përpjekur shumë kohët e fundit dhe konfuzioni shpirtëror është i qartë.
Parashikimet në dashuri: Në dashuri, nëse arrini të nënshtroni kundërshtimin që fshihni brenda jush, vendosja planetare ju ndihmon t’i gjeni ato me partnerin tuaj dhe të ndjeni plotësinë emocionale, madje edhe ju që nuk jeni ende në një marrëdhënie.
Parashikimet profesionale: Shumë mirë shkon puna dhe pse pa arsye. Keni bërë mjaft punë dhe e njihni shumë mirë subjektin tuaj. Pengesat vazhdojnë të shfaqen, por nuk duket se ju intereson dhe shumë. Me besimin që keni çdo gjë shkon mirë. Përfitimet financiare që do të vijnë nga puna juaj do t’ju ndihmojnë të balanconi shpenzimet që keni gjatë kësaj periudhe.

BINJAKËT
Të përgjithshmet: Jeni në qendër të interesit dhe me një përgjigje pozitive nga njerëzit përreth jush. Çfarëdo që të bëni, gëzoni pranimin dhe vlerësimin. Gabimet tuaja falen dhe kapërcehen lehtësisht me ndihmën që merrni. Shikoni këtë favor sepse nuk jeni gjithmonë aq me fat!
Parashikimet në dashuri: Java fillon ëmbël, e butë dhe disi e qet me ndonje suprize positive per juve qe jeni ne kerkim . Me date 23/9 Dielli ne Peshore ju frymëzon që t’i afroheni me teper i/e dashures suaj me ndjeshmëri. Ju mund të merni dhe ndonje vendim per te ardhmen eshte pikerisht koha tani , në vendime apo njohje ku shkojne deri ne martes.
Parashikimet profesionale: Në punë, perspektivat e reja hapen duke pritur që iniciativa juaj të përfitojë prej tyre. Përfitoni nga klima pozitive që ka mbizotëruar dhe ka hedhur terren në mënyrë që gjërat të evoluojnë në avantazhin tuaj. Situata juaj financiare me Hënën e re që ndodh tek Peshorja më 28 kërkon vëmendjen dhe kufizimin e shpenzimeve tuaja. Vendosni angazhimet tuaja të hapura.

GAFORRJA
Të përgjithshmet: E filloni javen me Dielli ne Peshore me 23/9 ku e kaluara ndjen praninë e saj dhe jeni gati ta mirëprisni te tashmen atë në jetën tuaj. Sa do e afërt të jetëose nëse keni nostalgji, është mirë të mendoni seriozisht për zgjedhjet tuaja. E kaluara mbart pozitivet ashtu edhe negativet. Ka ndryshuar çdo gjë që ju ka shqetësuar ose gjërat janë njësoj. Mendoni mirë dhe peshoni të dhënat tuaja!
Parashikimet në dashuri: Jeta juaj emocionale është e ndikuar nga psikologjia juaj e përgjithshme, e cila nuk duket se kalon nëpër situata aventureske. Intuita juaj intensifikon dhe ju ndihmon të kuptoni gjërat brenda marrëdhënies që nuk keni qenë në gjendje ta shihni deri më tani.
Parashikimet profesionale: Në profesion ëndrrat fillojnë dalëngadalë të bëhen realitet, pas shumë përpjekjesh dhe kohësh. Sakrificat personale duhet të shpërblehen dhe kjo nuk do të vonohet. Pak vëmendje ndaj bashkëpunimeve duhet të tregoni vetëm, sepse me Hënën e re qe ndodh me date 28 tek Peshorja nuk janë gjithmonë ashtusiç duken. Nese keni ndonje takim pikerisht ne daten 28 eshte mire per juve ta realizoni nga pasditja pas ores 16:00.

LUANI
Të përgjithshmet: Kjo javë me Hënën e re që ndodh tePeshorja në 28 ju thotë që të jeni më të kujdesshëm, realist dhe të sigurt në lidhje me zgjedhjet tuaja. Emocionet mund t’ju çorientojnë dhe t’ju bëjnë të largoheni nga realiteti. Mbani qëndrimin tuaj të matur dhe mos i ekzagjeroni gjërat.
Parashikimit në dashuri: Disa konflikte qe keni pasur me pare duket se tani I zgjidhni me ndihmesen e Diellit ne shenjen e Peshores me date 23/9 eshte nje jave shume e mire ne zgjidhje te konflikteve te vjetra, një periudhë që favorizon veçanërisht marrëdhëniet tuaja, veçanërisht në nivel sentimental. Mundeni të hapeni tek gjysma tjetër dhe bisedoni me të rreth emocioneve dhe mendimeve.
Parashikimet profesionale: Në profesion, nuk do të jetë vonë, pasi planetët duket se janë shumë të favorshëm në këtë fushë. Gjërat po shkojnë mjaft mirë dhe keni bërë shumë përpjekje. Vëmendje e madhe, me financat. Është mirë që të kurseni këtë kohë, sepse do të jetë e lodheshme si jave por te lumtur ne pune dhe ekonomi prandaj vemendje dhe jo nxitim !

VIRGJËRESHA
Të përgjithshmet: Kjo javë është mjaft optimiste dhe ju jep mundësinë të përparoni. Hapat janë të ngadalshëm dhe kjo ju jep siguri ne cdo ceshtje qe ju doni te regulloni. Por mos nxitoni, dhe së shpejti do të shihni se gjërat po evoluojnë në një mënyrë që do t’ju kënaqin plotësisht. Pasuria ju favorizon shumë, prandaj mos i hidhni mundësitë që do të jenë unike.
Parashikimet në dashuri: Në dashuri do mundenitë kaloni në gjendje të shijoni momente të bukura me te dashurit dhe njerzit e zemres suaj nje jave qe do flitet shume mbi lidhjet njohjet e juaja qe do te keni sukses sidomos në fund të javës. Per juve qe nuk keni nje lidhje per momentin eshte koha tani per te beret e mundur lidhjet mundesit qe do te ju jepen pikerisht kete jave mos e lini ne meshir te fatiti se ka per te ja vlejtursidomos me Hënën e re që ndodh tek Peshorja më 28/9 do të keni mundësi të gjeni paqen në anën e njeriut tuaj te zemres.

Parashikimet profesionale: Në profesion ka mjaft supriza per juve te kesaj shenjen sidomos puna dhe levizja e saj nga nje vend tek tjetri . Do te ju behet nje ofrt pune ne profiling tuaj eshte mire q eta pranoni edhe pse jeni ne nje pune te re por duhet te siguroheni qe e ardhmja eshte tani per juve te kesaj shenje . Përqëndrohuni dhe përpiquni të gjeni stabilizimin ne cdeo drejtim duke koordinuar përpjekjet tuaja. Në të njëjtën kohë, rregulloni anen financiare sepse mundesit do ti keni mos e humbisni kete shans sot qe te kenaqeni neser , sepse kjo jave eshte me idealja ne rregullime ekonomike dhe stabilizim pune.

PESHORJA
Të përgjithshmet : Fenomene planetare shume positive keni kete jave per juve Peshore te dashura e filloni javen me Diellin ne shenje tuaj, me date 23/9! Kjo javë për shkak të ndikimeve që merrni edhe nga Hëna e re që ndodh tek shenja juaj me date 28 duhet të jeni vigjilentë dhe të besoni instinktet tuaja. Në këtë mënyrë do të shmangni disa pengesa. Logjika do të jetë një aleat i shkëlqyer, prandaj bëni gjithçka që mundet për të vënë rregull në mendje dhe në veprimet tuaja.
Parashikimet në dashuri: Jeta juaj sentimentale është ndikuar në mënyrë të vendosur nga ana planetare ne nje rruge te mbare , Dielli ne shenjne tuaj me date 23/9 në këtë kohë juve keni shume shanse dhe mundesi ne levizjet e duhura ne pune dhe ne ekonomi . Marrëdhënia juaj fiton forcë, ndërkohë shprehni një tendencë të superioritetit dhe vendosjes në gjysmën tjetër.
Parashikimet profesionale: Java fsheh zhvillime interesante për punën tuaj. Duket se gjërat po shkojnë më mirë se më parë dhe ju nëpërmjet përpjekjeve të përbashkëta keni rezultate pozitive. Në financat, ka mundësi për të përmirësuar nëse arrini të zbatoni ndryshimet që mendoni se duhet të bëhen.

AKREPI
Të përgjithshmet: Në pergjithsi keni një shqetësim te vogel , pasi ende nuk keni arritur të organizoni të gjitha idet që keni në mendje. Pritjet, frika dhe ankthi ngatërrohen në mendje dhe ju bëjnë të humbni përkohësisht vetëkontrollin tuaj. Jepini kohë vetes për të menaxhuar.Gjithcka do te shkoj me se miri.
Parashikimet në dashuri: Këtë javë me kombinimin e Hënës së re që realizohet ne shenjen e pPeshores në 28/9 dhe Dielli ne Peshore me date 23/9, ka shumë mundësi të merrni një vendim të rëndësishëm që do ju bëjë të lini pas situata të vjetra rreth rrjedhës së jetës tuaj sentimentale.
Parashikimet profesionale: Në profesion duhet të jenitë qetë sa më shumë që të mundeni dhe nuk i kushtoni rëndësi disa pengesave që shfaqen. Vazhdoni pa pushim programin tuaj. Në financat tuaja, keni kufizuar tendencën tuaj për të humbur paratë dhe për të treguar më shumë vetëkontroll.

SHIGJETARI
Të përgjithshmet: Kjo javë shënon fillimin e një periudhe interesante me Diellin ne Peshore ne date 23/9. Do te ju jepen mundesit për të bërë planet tuaja qe te ti realizoni me se miri per juve . Në të njëjtën kohë keni mbështetjen e njerëzve tuaj të dashur që arrijnë t’ju mbushin me forcë dhe zjuarsi , por edhe me qetësi. Mos iu nënshtroheni presioneve të jetës së përditshme dhe pengesave. Çdo gjë do të tejkalohet dhe evoluojë siç duhet.
Parashikimet në dashuri: Dielli realizon një trekëndësh me Marsin në 28 me Henen e re ne Peshore , kjo pikëpamje ju rregullon gjendjen në mënyrën më të mirë. Nga kjo ditë e tutje mund të kaloni mirë, të buzëqeshni, të hapeni dhe të argëtoheni me gjysmën tjetër.
Parashikimet profesionale: Nëse doni të kapërceni pengesat që ndodhin në punën tuaj këtë javë duhet të qëndroni të fokusuar dhe më të kujdesshëm, veçanërisht ne lidhje me punen dhe ne disa takime ekonomike qe mund te keni nga data 28 afer Henes se re ne Peshore . Sidomos në negociatat tuaja duhet të tregoni besim nëse doni të keni rezultatin ideal. Fitimet tani duket të jenë në rritje. Mund të prisni zhvillime shumë të mira në financat tuaja.

BRICJAPI
Të përgjithshmet: Mos u zhgënjeni dhe tregoni forcën tuaj kete jave sepse eshte jave shume e mire me angazhime te shumta dhe me mjaft perfitime ne cdo fushe . Me Hënën e re që do të realizohet ne shenjen e Peshores me date 28/9 do të ketë ngjarje te rendesishme ku do te keni si arme te fuqishme vetëbesimin tuaj, do të arrini të gjeni mënyrën për të ruajtur qetësinë tuaj dhe harmoninë. Dini si të luftoni dhe dita e sotme do të provojë aftësinë tuaj. Aleati juaj i rëndësishëm do të jetë personi në rrethin tuaj të afërt, kështu që lejojeni t’ju ndihmojë.
Parashikimet në dashuri: Në dashuri kjo javë pritet të jetë e qetë. Gjendja juaj është e mirë, por pa u karakterizuar nga periudha të shkurtra. Ju nuk keni nevojë për një ndjenjë të fortë. Ju preferoni aktivitete të qeta me gjysmën tjetër. Per juve qe nuk keni dicka kete perjudhe ,eshte koha qe te nisni dick ate re dhe me favorizimin e Diellit ne Peshore, si dhe me Henen e re ne shenjen e Peshores do te keni sukses dhe mundesi per nje te ardhme te sigurt ne jeten tuaj shfrytezoni momentet perfekte qe do te ju jepen kete jave.
Parashikimet profesionale: Në profesion vazhdoni të punoni me një program dhe do përfitoni shumë. Përpjekjet tuaja do të njihen nga eprorët tuaj dhe kjo do t’ju mbushë me kënaqësi morale dhe praktike. Propozime të reja në lidhje me financat tuaja do të kenë zhvillime pozitive për ju.

UJORI
Të përgjithshmet: Ndoshta planet tuaja të shkojnë mire kete jave me fillimjaven ku Dielli shkon ne Peshore me date 23/9, kjo do te thot se gjithcka eshte ne te miren tuaj si dhe ndihmesat qe do te keni nga te tret sidomos ne ate ekonomike . Do te shikoni se nuk do te zhgënjeheni është nje perjudhe e mire edhe pse esjhte e perkoheshme por juve mund ta shfryteëzoni kete perjudhe ku eshte mjaft positive, duke i vënë vetes një qëllim për arritje të reja. Gabimet dhe dështimet duhet t’ju mësojnë, mos ju ndalojnë nga evolucioni. Jepini vetes kohë për të mbledhur pikat e forta dhe së shpejti do të shihni gjërat në një pamje më pozitive.
Parashikimet në dashuri: Ndjeshmërisht, do të keni mundësi të përjetoni momentet e pasionit nga e enjtja e tutje. Me Henen e re ne Peshore me date 28/9 keni nevojë të shprehni dashurin tuaj si dhe per juve qe jeni ne kerkim per dick ate re .
Parashikimet profesionale: Në profesion duhet të qëndroni të qetë, pasi kjo do të shmangë keqkuptimet dhe tensionet. Tregoni vetëbesim dhe vetëkontroll. Java ju inkurajon që të merreni më shumë me punët e bëra sesa të merrni iniciativa. Fitimet rriten nëse arrini të rrëmbeni mundësitë që do ju vijnë.

PESHQIT
Të përgjithshmet: Kjo javë ju ndihmon për të nxjerrë aftësitë tuaja në sipërfaqe ju vjen ne ndihme Dielli ku me date 23/9 kalon ne Peshore . Me zjuarsin dhe dinamizëm arrini të sillni gjërat kudo që dëshironi dhe t’u tregoni njerëzve që ju interesojnë, se çfarë jeni në gjendje të bëni. Disa sugjerime që doju bëjnë mirë janë të mendoni mirë dhe të mos i mohoni, sepse duket se është në favorin tuaj.
Parashikimet në dashuri: Përdoreni fundin e javës për të ringjallur marrëdhënien tuaj. Pikëpamja e Diellit me Henen e re te dates 28/9 ju bën të ndjeshëm, të gjallë dhe ju shtyn në aktet e ngjarjes të dashurisë suaj.
Parashikimet profesionale: Në profesion fati është në anën tuaj dhe kjo pritet t’ju ndihmojë të keni sukses. Nëse keni nevojë të ndikojë një person me idetë tuaja, është mirë ta bëni atë në fund të javës, pasi vendosja planetare ju jep bindjen që ju nevojitet. Në profesion favorizohen hapje të reja, pasi do të jeni në gjendje të përmirësoni financat tuaja.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*