Fitorja e Kombëtares Shqiptare të Futbollit ka dhuruar dje emocione për të gjithë tifozët, veçanërisht për ata që e panë ndeshjen nga stadiumi.

Një prej më entuziastëve ka qenë padyshim dhe presidenti Ilir Meta, i cili shihet duke festuar në mënyrë të ‘’çmendur” pas shënimit të golit të epërsisë nga ana e kuqezinjve.

Meta ka ndarë një foto teksa shihet duke brohoritur dhe ngritur duart lart, ndërsa në krahun e tij qendron dhe kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit Armando Duka.

Ndeshja e djeshme do ti shërbejë padyshim moralit të djemve kuqezi, pavarësisht se kualifikimi për në Euro 2020 duket ende një mision i vështirë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*