Një postë private është grabitur mbrëmjen e djeshme në rrugën “5 Maji”, jane siguruar pamjet nga kamerat e sigurisë në vendin e ngjarjes.

Një person i armatosur me thikë, i pajisur me skafandër, kërcënon punonjësin e postës dhe i merr atij shumën e parave.

Pasi merr paratë e postës, ai largohet me një motomjet.

Autori 27-vjeçar Ordis Molla, është arrestuar paraditen e sotme ndërsa shuma e grabitur ishte 400 000 lekë të rinj, 940 euro dhe 40 paund.

Molla akuzohet për veprat penale “Vjedhja me dhunë” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*