Dashi – Sot mund të keni dëshirë të udhëtoni ose të vizitoni një mik të ngushtë. Ju mund të shpenzoni energjitë tuaja për eksplorimin e mundësive gjithashtu mund të dëshironi të udhëtoni në vende ku merrni frymëzim artistik për projekte kretative. Energjia dhe entuziazmi do ju shoqërojnë sot, kështu që do ta keni mundësinë ta shpenzoni ditën në mënyrën më të mirë duke mos lënë asgjë pas dore.

Demi – Prisni shumë aktivitete në shtëpinë tuaj sot. Ndoshta një grup i madh i organizuar nga ju ose një anëtar i familjes mund të vijë tek ju dhe të provokojë biseda të ndryshme. Ju mund të shpenzoni shumë energji duke vënë në kontakt edhe ndjenjat tuaja. Sot mund t’ju presin ëndrra të gjalla, vende të ndryshme ose fluturime.

Binjakët – Dëshira për t’u takuar me partnerin/partneren mund të krijojë shumë udhëtime të shkurtra në zonën tuaj. Ndoshta do të dëshironi të punoni, të blini disa rroba të reja ose të bëni një prerje flokësh. Kjo mund të jetë një ide e mirë. Pasionet do të jenë të larta sot. Ndërsa bisedat sjellin informacione interesante në dritë.

Gaforrja – Është koha të ndaloni të veproni dhe mendoni ashtu sic duan t’ju shohin të tjerët. Konfigurimi planetar konfirmon se është koha për të shprehur veten, emocionet, dëshirat dhe pikëpamjet tuaja për të marrë një qëndrim më të mirë dhe për të përcaktuar më qartë se kush jeni.

Luani – Energjia juaj është e lartë dhe qëndrueshmëria juaj sot është e fortë. Puna ose sporti mund të jetë dicka e mirë për të shijuar këtë të shtunë. Vrapimi dhe aerobika mund t’ju ofrojnë ushtrime të vlefshme dhe t’ju lejojnë ide të reja. Duhet të ndiheni tepër të pasionuar. Nëse jeni në një lidhje dashurie, ju pret një ditë e madhe. Mos u habitni nëse keni shikimi admiruese.

Virgjeresha – Një ribashkim me një anëtar të familjes që ka qenë larg ose me të cilin nuk keni pasur kontakte mund të krijojë disa emocione të fuqishme. Kujtimet mund të vijnë mbrapsht, duke ju bërë të dy nostalgjikë dhe ndoshta pak të zemëruar. Kujdesuni ta pengoni këtë të fundit. Ju nuk doni të prishni ribashkimin tuaj. Merrni një vështrim të gjatë dhe objektiv në kujtimet dhe përpiquni të kuptoni se çfarë domethënie kanë për ju tani.

Peshorja – Sot mendja juaj ka të ngjarë të jetë në udhëtim. Ju mund të keni nevojë të shëtisni me makinë. Ju gjithashtu mund të planifikoni një pushim të gjatë, ndoshta me  një grup. Energjia juaj fizike është e lartë, por ekziston ende rreziku i lodhjes. Relaksohuni në shtëpi këtë mbrëmje.

Akrepi – Sot mund të vendosni të bëni disa orë shtesë në punë ose të bëni një projekt shtesë për të marrë më shumë para. Meqenëse ndiheni energjik dhe aq të fortë sa për të lëvizur malet, duhet të kujdesesh të mos mbilodhni veten. Punoni fort dhe fitoni paratë tuaja, por mos shkatërroni veten. Mundohuni të bëni një stërvitje pak para se të shkoni në shtrat.

Shigjetari – Pasioni dhe vendosmëria do ju shoqërojnë gjatë gjithë ditës. Energjia juaj duhet të jetë e lartë, dhe ju duhet të ndiheni të fortë dhe të fuqishëm. Kjo është dita e përkryer për të arritur qëllimet për të cilat keni qenë duke u përpjekur prej kohësh. Ju mund të habiteni me fuqinë dhe cilësinë e punës tuaj si dhe vëmendjen pozitive që marrin përpjekjet tuaja.

Bricjapi – Fuqia dhe vetëdija juaj e brendshme duhet të jetë e mprehtë sot. Disa ëndrra dhe zbulime mund të vijnë nga brenda, duke ju lejuar të largoni nga mendja traumat e vjetra dhe fobitë dhe duke bërë të mundur që të ecni përpara me më shumë besim. Energjia fizike është e lartë, edhe pse mund të ndiheni se keni nevojë për më shumë gjumë se zakonisht. Intuita juaj është gjithashtu e mprehtë, duke ju mundësuar që të jeni më në kontakt me të tjerët. Përdoreni!

Ujori – Të punoni drejt synimeve që ndani me të tjerët mund të të afroheni më shumë si miq apo të dashuruar. Ka të ngjarë që të prodhoni rezultate më të mira si një grup ose partneritet sesa do të kishit vetëm. Kjo është një “të gjithë tërheqni së bashku” një ditë. Nga ana romantike, mund të keni një takim emocionues dhe pasionant!

Peshqit – Sot mund të përballeni me një detyrë që duket sikur ju thoni të mbushni oqeanin me caj. Por me ndihmën e të tjerëve, jo vetëm që do të jeni në gjendje ta përballoni atë, por gjithashtu do të keni rezultate të jashtëzakonshme. Fizikisht, ju ka të ngjarë të ndiheni të mbushur me forcë dhe vendosmëri.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*