Lajme te mira! Çdo ndjesi negative e mbetur nga sezoni i Gaforreve do të fashitet, kjo falë sezonit të Luanit. Më 27 korrik, Venusi, planeti i dashurisë, kënaqësisë dhe bukurisë ka dalë nga shenja e ujit dhe ka hyrë në shenjën më energjike të zodiakut. Jeta juaj e dashurisë po bëhet përsëri protagoniste, argëtuese dhe emocionuese !

Për disa javë të ardhshme Dashi, Luani dhe Shigjetari do të ndjejnë se dashuria po lulëzon, ndërsa lajme jo dhe aq të mira kemi për Demin, Akrepin dhe Ujorin që nuk do të kenë periudhën e tyre më të mirë !

Ndërsa Venusi ishte në Gaforre, ju u përqendruat në lidhjet tuaja më të ngushta, u ndjetë shumë emocional dhe jeta juaj e dashurisë ishte shumë më e ulët se zakonisht, por tani që Venusi është kthyer nga Luani, gjithçka do të ndryshojë. Energjia e shenjës së zjarrit është ekstrovertë, e verbuar, dramatike. Gjithkush ka nevojë të ndihet pak ‘ekstra’ herë pas here, dhe ndjesitë e këtij tranziti janë perfekte për të qenë po aq teatrale sa të doni!

Sezoni i Luanit ka të bëjë me ‘TY’, do të mësoni më shumë për veten, talentet, tiparet më të mira dhe gjithçka tjetër që ju bën të dalloni si një individ unik. Me Venusin në krahë i cili ju ndihmon të mësoni të doni edhe më shumë veten, do të kuptoni që nuk ka asgjë të keqe, nëse bota rrotullohet rreth jush. Do të rrezatoni energji pozitive, e kjo do të ndihet kilometra larg.

Por – dhe gjithmonë ekziston një “por” – ka disa gjëra që duhet t’i keni kujdes. Mund të prisni që shoku juaj / shokët / partneri / kushdo që orbitohet rreth jush, të jetë gjithmonë në dispozicion kur ju të doni! Por nëse shumë njerëz apo marrëdhënie i merrni për të mirëqena e nuk punoni për t’i mbajtur, mos u habisni kur të filloni të humbisni.

Mënyra më e mirë për të shmangur këto tipare të errët është që të mbani mend vetëm t’i trajtoni të tjerët në mënyrën se si ju do të dëshironi që ata t’ju trajtojnë

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*