Pasi humbi një penallti deçizive tifozët i sulmojnë të shtëpinë. Ngjarja e pazakontë ka ndodhur pas ndeshjes Liberi- Sierra Leone.

Penalltinë e humbi lojtari dhe kapiteni i Zurich Umaru Bangura. Bangura humbi një penallti deçizive e cila lë ekipit e tij jashtë Kupës së Botës 2022.

Sierra Leone humbi 3-2 me penallti kundër Liberisë në një ndeshje të luajtur për kualifikueset e Botërorit 2022.

Vetëm në momentin që shkoi në shtëpi Umaru Bangura zbuloi që shtëpia e tij në kryeqitet ishte sulmuar ku kishte disa dëmtime. Autorët nuk janë kapur ende.

Sierra Leone është një shtet në Afrikën Perëndimore e cila kufizohet me Guinean dhe laget nga Oqeani Atlantik.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*