Moshat vetëm 14 vjeç, Kim Edwards dhe Lucas Markham u bënë vrasësit më të rinj të dyfishtë në Mbretërinë e Bashkuar.

Çifti i adoleshentëve vrau mamanë e Edwards, Elizabeth dhe motrën e saj të vogël, Katie.

Markham goditi me thikë 49-vjeçaren Elizabeth në qafë përpara se ta mbulonte me jastëk.

Ai më pas vrau Katie që ishte duke fjetur, duke pretenduar se nuk kishte zgjidhje tjetër përveçse t’i jepte fund jetës së 13-vjeçares sepse kishte frikë se ajo do t’i tregonte policisë për atë që kishte bërë.

Audio shqetësuese e intervistës policore të Edwards zbulon se si dëgjoi të ëmën teksa kërkonte ndihmë ndërsa Markham e vrau.

Ajo tha: “Fakti që ndodhi kaq shpejt, më dha paqe në mendje sepse nuk kishte torturë apo ndonjë gjë tjetër”.

Ajo gjithashtu tha se vdekja e motrës13-vjeçare do të thoshte që ajo nuk duhej të kalonte në “zemërim” dhe “emocione”.

Ky nuk ishte një krim i papritur i pasionit, Markham dhe Edvard kishin planifikuar vrasjet për ca kohë. Dhe ata kishin mbërthyer fytin e viktimave të tyre për t’i ndaluar të bërtasin.

Markham dhe Edwards besuan se Elizabeth po përpiqej t’i ndajë dhe madje punoi në planin e tyre të keq në një McDonald lokal.

Në mënyrë të tmerrshme, Elizabeth ishte frikësuar nga i dashuri i vajzës së saj para natës kur e goditi me thikë për vdekje.

Partneri i saj, Graham Green tha se gruaja ishte e frikësuar. Graham i shkatërruar gjithashtu nuk i besoi kurrë Markham – dhe thotë se dyshja i ka shkatërruar jetën.

Ai shtoi: “Elizabeta po organizonte që ne të martoheshim. Do të bënim 30 vjet së bashku”.

Pas krimit, adoleshentët kishin marrëdhënie seksuale, më pas bënë banjë para se të talleshin në divan duke parë një film.

Ata të dy u gjetën fajtorë për vrasje dhe u burgosën për gjithë jetën.

Markham dhe Edwards u përshkruan si “të pandashëm” nga ata që i njihnin.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*