Si qeveri dhe si ministër i Jashtëm, ne jemi të angazhuar natën dhe ditën për të menaxhuar këtë krizë dhe tani është e vendosur që një model italian ekziston në të gjithë botën, i cili citohet edhe nga krerët e shteteve te tjera si Emmanuel Macron, deklaroi ministri i Jashtëm italian Luigi Di Maio.

Di Maio raportoi edhe mbi masat e marra nga Italia kundër përhapjes se koronavirusit.

“Modeli që ne po zhvillojmë mund të ndihmojë vendet e tjera për të shpëtuar jetën e qytetarëve të tyre”, theksoi ai.

Il ministro degli Esteri Luigi Di Maio durante la conferenza sulla promozione del Made in Italy, Ministero degli Affari Esteri, Roma, 3 marzo 2020. ANSA/RICCARDO ANTIMIANI

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*