Qyteti i Vlorës edhe këtë vit vijon të mbetet një nga destinacionet më të preferuara për turistët si vendas ashtu edhe të huaj. Ndërkohë një vizitor i rrallë është ankoruar në portin e Vlorës.

Bëhet fjalë për jahtin “PLANET NINE”që është në pronësi të një Lordi anglez, megjithëse emri i tij ende nuk është zbuluar. Jahti gjigant dhe luksoz ka tërhequr vëmendjen e turistëve pro nuk është i vetmi që është ankoruar në portin e Vlorës.

I shpallur në vitin 2010 ‘Park Kombëtar Detar’, Karaburun-Sazani është i vetmi park detar kombëtar i Shqipërisë dhe kjo është një nga arsyet pse tërheq mijëra vizitorë. Parku ofron atraksione të shumta natyrore, kulturore, historike dhe turistike.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*