Sikur të mos mjaftonin rastet e përsëritura në stadiumet shqiptare, “Rama ik” tashmë shfaqet edhe në derbin e Milanos mes Interit dhe Milanit.

Pas Tiranës, Shkodrës, Vlorës dhe Korçës, revolta e shqiptarëve ndaj kryeministrit dhe keqqeverisjes së tij i ka kaluar kufijtë dhe në çdo event të rëndësishëm sportiv, siç është edhe derbi i Madoninës, nuk mund të mungojnë pankartat “Rama ik”.

Fotoja nga momenti i revoltës në “San Siro” është publikuar nga ish kryeministri Sali Berisha, i cili shkruan “Live nga derbi Inter – Milan!”…

Image

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*