Nga Agron Brataj

Adrien Rabiot, i cili përfundoi “në gjyq” për vendosjen e një postimi  nga Patrice Evra pas eleminimit të Psg nga Champions League nga mancester united, fitoi çështjen kundër ish-klubit të tij për herë të dytë. Komisioni  Përbashkët i Apelimit i Lgës Franceze të Futbollit Profesional (LFP) me të vërtetë ka konfirmuar dënimin tashmë të shprehur në qershorin e kaluar.

Problemet filluan kur mesfushori francez, i cili asokohe po luante në Paris, vendosi një “like” në mediat sociale në videon në të cilën Evra përuroi Paris Saint-Germain pas eliminimit të bujshëm nga Champions League në duart e Manchester United. Një vlerësim që nuk kaloi pa u vënë re në krye të klubit francez, i cili vendosi të gjobisë Rabiot duke ndaluar rrogën e tij nga 15 deri në 20 Mars 2018, si dhe çmimin 40 mijë euro në fund të muajit. Sidoqoftë, sanksioni i dyfishtë nuk u pajtua me Komisionin, i cili siç raportoi L’Equipe kujtoi zyrtarisht klubin e Parisit, duke i dhënë kështu të drejtën Juventinit  të ri.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*