Një nëndetëse e cila po transportonte drogë në ujërat e Galicisës në Spanjë është kapur.

Media spanjolle ElPais, shkruan se anija mbante rreth 3,000 kilogramë kokainë, duke cituar burime nga Guardia Civile e Spanjës. Ndërsa një burim tjetër për agjensinë e lajmeve Reuters se ndërsa nëndetësja po mbante drogë, ajo ende nuk ishte konfirmuar dhe një zëdhënëse e Guardia Civil tha që ajo nuk mund të konfirmonte ngarkesën e nëndetëses pasi ishte ende nën ujë.

Dy persona nga Amerika e Jugut janë arrestuar si pjesë e operacionit, ndërsa një person i tretë ka arritur të shpëtoi.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*