Reperi Abderraouf Derradi, i njohur si Soolking u bë i njohur pë shqiptarët pas bashkëpunmit me Dhurata Dorën. Kënga e tyre ‘zemër’ u kthye në hit menjëherë dhe numëron plot  246 milionë klikime në Youtube. Ndërkohë mësohet se 5 persona kanë humbur jetën gjatë një koncerti të reperit të njohur algjerian.

Ai po performonte në një stadium në Algjeri kur një turmë e madhe e njerëzve duke shtyrë e nxituar janë rrëzuar nga njëra prej hyrjeve.

Sipas mediave lokale, 20 persona  kanë përfunduar në spital. Ende nuk ka detaje të tjera rreth incidentit, por thuhet se nga pesë viktimat, ishin tre burra dhe dy gra.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*